ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     MYSŁOWICE : Śląskie bezpieczne dla seniora    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : Śląskie bezpieczne dla seniora

18 października 2016 r. konferencją w Mysłowickim Ośrodku Kultury zapoczątkowano Wojewódzki Tydzień Seniora. Obok prelekcji i dyskusji dotyczącej polityki senioralnej i spraw istotnych dla seniorów, osoby starsze mogły uczestniczyć w praktycznych pokazach na temat bezpieczeństwa m. in. z udziałem ratowników medycznych.

Przedstawiciele Policji mówili o kwestiach bezpieczeństwa, przede wszystkim w kontekście seniorów, którzy są grupą szczególnie narażoną na działania różnego rodzaju przestępców, w tym oszustów.

Zaprezentowano także założenia projektu „Koperta życia”. To specjalna karta, która zawiera istotne informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, informacje o chorobach, czy zażywanych lekach. Umieszczenie tej karty w widocznym miejscu w domu pozwala służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia uzyskać informacje mające istotne znaczenia dla ratowania życia. Jak zadeklarował prezydent miasta Mysłowice Edward Lasok, od listopada b. r. każdy senior zamieszkały w Mysłowicach będzie mógł otrzymać taką kartę.

W konferencji oprócz licznie przybyłych seniorów z Mysłowic i miast ościennych udział wzięli m. in.: marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa, parlamentarzyści, komendant wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński, władze samorządowe Mysłowic z prezydentem Edwardem Lasokiem oraz z niektórych miast woj. śląskiego, przedstawiciele służb mundurowych.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach i zarazem Mysłowicką Radę Seniorów reprezentowali Mieczysław Skowron i Andrzej Makowski.

Była to pierwsza z czterech zaplanowanych konferencji „ Śląskie Bezpieczne dla Seniora”, które odbyły się kolejno w Mysłowicach, Bielsku Białej , Częstochowie i Rybniku.

W konferencji bielskiej, w dniu 19 października uczestniczył wiceprezes ZW SEiRP w Katowicach Edward Lesiewicz  - pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach Dziedzicach .

 

Tekst i zdjęcia: Mieczysław Skowron

 

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET