Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Mysłowice:WĘGIERSKA GÓRKA – PIĘKNA ZŁOTA JESIEŃ    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Mysłowice:WĘGIERSKA GÓRKA – PIĘKNA ZŁOTA JESIEŃ

WĘGIERSKA GÓRKA – PIĘKNA ZŁOTA JESIEŃ

Walorów pięknej złotej jesieni doświadczyli członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Kół woj. śląskiego od 11 do14 listopada 2022r. w Węgierskiej Górce. Uczestnicy w ramach wycieczki odwiedzili Arcyksiążęcy Browar w Żywcu. Historia browaru jest odbiciem polskich dziejów – rozbiorów, odzyskania niepodległości, okupacji, czasów PRL aż po XXI wiek. Bez względu na wichry historii, piwo w browarze warzone jest nieustannie od 160 lat. Muzeum to jest niezwykłe, można dotykać fotografować i zakosztować odrobiny smaku.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Miejskie w Żywcu – Stary Zamek, Park Etnograficzny Ziemi Żywieckiej i Muzeum Miniatur Ziemi Żywieckiej. Muzeum Miejskie w Żywcu mieści się w starym odremontowanym zamku, dzięki czemu ma klimat tamtych lat. Opowiada nie tylko o historii Ziemi Żywieckiej , ale mieści również aktualne ciekawe wystawy, które są systematycznie wymieniane. Będąc w muzeum nie sposób było ominąć okalający zamek Krajobrazowy Park Zamkowy Habsburgów .

W wycieczce wzięli udział członkowie Kół : Nr 27 w Mysłowicach, Nr 8 w Świętochłowicach, Nr 21 w Sosnowcu i Nr 31 w Siemianowicach Śląskich. Dzięki takiej wspaniałej integracji udała się zorganizowana „Zabawa Andrzejkowa”, pomimo że do obchodów imienin Andrzejów jest jeszcze trochę czasu bawiliśmy się świetnie przy wspaniałej muzyce didżeja.

Podczas wycieczki był także czas na relaks i spotkania integracyjne. Ciepłe promienie słońca zachęcały do spacerów , podczas których można było podziwiać wspaniałą jesienną kolorystykę na tle cudownych beskidzkich gór.

Opracowała : Sylwia Romaniuk

Zdjęcia : Krzysztof Debudaj

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET