Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     PIEKARY SLASKIE : Konsultacje społeczne     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

PIEKARY SLASKIE : Konsultacje społeczne

Od kilku miesięcy trwają konsultacje społeczne dotyczące tworzenia przez policję map zagrożeń bezpieczeństwa. W debatach biorą udział przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, mediów a przede wszystkim mieszkańcy.

W dniu 7 kwietnia br. taka debata została specjalnie zorganizowana dla członków piekarskiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych jako grupy społecznej, która zawsze pracowała na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

W trakcie spotkania Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji piekarskiej policji st. asp. Robert Pałka, po zaprezentowaniu stanu bezpieczeństwa w województwie śląskim oraz w samych Piekarach Śląskich w roku 2015, przedstawił założenia dotyczące tworzenia map zagrożeń oraz omówił efekty, jakie policja chce osiągnąć wdrażając tego typu rozwiązanie. Po przedstawieniu statystyk przystąpiono do dyskusji w trakcie której przedstawiano propozycje, które miejsca i co powinno się znaleźć na takiej mapie. Podkreślano również jak ważna jest współpraca wszystkich podmiotów zaangażowanych w poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Piekar Śląskich.

Nasze środowisko z uznaniem przyjęło zaproszenie do dyskusji podkreślając, jak ważny jest nasz głos w tworzeniu narzędzi do poprawy stanu bezpieczeństwa.

 

Tekst : Piotr Budzyń

Zdjęcia Jarosław Józefowski

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET