Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2018    /     Katowice:Grzybobranie w Soczewce     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Katowice:Grzybobranie w Soczewce

W dniach od 28 do 30 września 2018 r. członkowie Koła Miejskiego nr 12 SEiRP w Katowicach wraz z osobami towarzyszącymi uczestniczyli w wycieczce autokarowej- grzybobraniu w miejscowości Soczewka k/Płocka. Miejscem docelowym był Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Mazowsze” w Soczewce,malowniczo położony wokół lasów i wody na Mazowszu.W pierwszym dniu były spacery nad brzegiem malowniczego jeziora i w parku lipowym.Wieczorem odbyła się kolacja bankietowa z tańcami.Stoły zastawione były pysznym jedzeniem,kierownik ośrodka ugościła nas smakowitymi daniami a obsługa godna pochwały. Wspaniała zabawa trwała do póżnych godzin nocnych.

W drugim dniu w godzinach rannych większość uczestników wycieczki wyruszyła do lasu po grzyby.Niestety grzybiarze wrócili z pustymi koszami,grzybów nie było.Komisja oceniła jedynie wspaniałe kompozycje grzybne wykonane przez koleżanki i kolegów.W nagrodę za kilkugodzinne wędrówki po lesie Zarząd Koła wręczył uczestnikom wycieczki grzybki halucogenne.

W godzinach popołudniowych odbył się rejs statkiem o nazwie „Marianna” po Wiśle,wszyscy podziwiali panoramę Płocka.Wieczorem wszyscy biesiadowali przy kolacji - grillu i tańczyli przy ognisku w miłej atmosferze do póżnych godzin nocnych.

W trzecim dniu po zaliczeniu spacerów i ostatnich promieni słońca wycieczkowicze zmuszeni byli wracać do woj.śląskiego. I choć powrót był bez grzybów,to zabawa przez 3 dni była wspaniała. Pogoda piękna,słoneczna i humory też dopisały.Aż żal było wyjeżdżać.

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem/poezją/ z wycieczki.

Zdjęcia zamieszczone są w galerii.

Opr.Ewa Macek

Grzybobranie w Soczewce

 

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET