ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     MYSŁOWICE : Weekend w Szczawnicy    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : Weekend w Szczawnicy

        W dniach 23-25 czerwca 2017 r. członkowie koła nr 27 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach przebywali na wycieczce turystyczno-integracyjnej w Szczawnicy. Bazę wypadową stanowił pensjonat "SKALNY", z tarasów którego widoczna była piękna panorama Beskidów Zachodnich. Wśród wielu atrakcji był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim połączony ze zwiedzaniem zamku w Niedzicy oraz ruin zamku w Czorsztynie. Innym nie mniej ważnym punktem programu było podziwianie krajobrazów w Wąwozie "Homole" oraz widok "Trzech Koron" ze szczytu Palenicy. Mimo wielu prób nikomu z nas nie udało się odczytać losów ludzi na Ziemi, zapisanych w Kamiennych Księgach.

Na dobre nastroje uczestników wycieczki oprócz warunków socjalnych wpływała piękna, słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez wszystkie dni, jak również wspólne, wieczorne biesiadowanie przy muzyce i grillu. Uzupełnieniem całości były smaczne lody i oryginalne oscypki góralskie.

Bardzo miłym gestem gospodarzy było wręczenie jednej z uczestniczek zaproszenia dla dwóch osób na weekend w pensjonacie "SKALNY", jako prezentu z okazji 70 rocznicy urodzin jubilatki.

Opuszczając Szczawnicę wszyscy byli przekonani, że nie był to ostatni pobyt w tym urokliwym miejscu zwłaszcza, że nie starczyło już czasu na spływ przełomem Dunajca.

 

Zbigniew Ziomka

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET