ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kraju...    /     Archiwum 2018    /     Plener Plastyczny pt. „ W barwach jesieni”    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Plener Plastyczny pt. „ W barwach jesieni”

        W dniach od 08.10.-16.10.2016 r. odbył się Plener Plastyczny pt. „ W barwach jesieni” w DW „Stalownik” w Bartkowej/gmina Gródek n/Dunajcem/. Organizatorami Pleneru byli: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Silesia Tak Art w Tychach z Prezesem – Małgorzatą Szala i Zarząd Koła Miejskiego nr 12 SE i RP w Katowicach,z Prezesem Ryszardem Purzyńskim. Komisarzem Organizacyjnym Pleneru Plastycznego pt.”W barwach jesieni” była - Ewa Macek a Komisarzem Artystycznym - Kazimierz Szata. W Plenerze uczestniczyło 33 osób,w tym 13 twórców/malarze,rzeźbiarz,poeta/ oraz twórca-malarz i poeta/ dr Jolanta Bulzak/.

Zgodnie z programem odbyły się: 3 wystawy / dr Jolanty Bulzak, Wice Prezesa OS Silesia Tak Art w Tychach- Arkadiusza Konaszewskiego,a także wernisaż poplenerowy artystów-malarzy:Krystyny Bileńki, Jolanty Bulzak,Gabrieli Czarneckiej,Bożeny Kasprzak, Arkadiusza Konaszewskiego,Ewy Kowalczyk,Albina Rożej,Janiny Inki-Rutkowskiej,Piotra Solis,Krzysztofa Szali,Janiny Szalimow,Barbary Zatorskiej,rzeżbiarza-Mirosława Pasewicza i poety- Tadeusza Krzysztofa Knyziaka. Zaprezentowane zostały także fotografie przewodnika beskidzkiego i pracownika GOK w Gródku n/D-Marka Nowakowskiego/. Odbył się również wieczór poezji autorów:Jolanty Bulzak i Tadeusza Krzysztofa Knyziak. Twórcy, z rąk przedstawicieli Gminy i prezesów w/wymienionych Stowarzyszeń otrzymali dyplomy za wykonane prace. Organizatorzy otrzymali podziękowania od twórców za profesjonalne przygotowanie i realizację Pleneru. Twórcy weny twórczej szukali w przepięknych,jesiennych pejzażach jeziora Rożnowskiego.

Jednym z ważnych punktów programu było uroczyste podpisanie Porozumienia dot. współpracy pomiędzy: Kołem SE i RP w Nowym Sączu /reprezentowanym przez Prezesa Marka Sadlisz/ a Kołem Miejskim nr 12 SE i RP w Katowicach/reprezentowanym przez Prezesa – Ryszarda Purzyńskiego. Podpisanie porozumienia odbyło się na spotkaniu integracyjnym w dniu 14.10.2016r.w DW „Stalownik” w Bartkowej. Na tak uroczystą chwilę przybył Prezes Zarządu Wojewódzkiego SE i RP w Katowicach-Piotr Stypa.

Miłym akcentem był rejs po jeziorze Rożnowskim i zwiedzanie zapory wodnej, a także zwiedzanie pracowni : malarskich,rzeźby,ceramiki i tkactwa w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu oraz zamku z muzeum.

Uczestnicy Pleneru ujrzeli okazały Ratusz i bazylikę św. Małgorzaty w Nowym Sączu,a także wybrali się na seans filmowy do kina „Helios”na film pt.”Ostatnia Rodzina”/o życiu artysty-malarza Z. Beksińskiego/. Podczas pobytu część uczestników wybrała się na wycieczkę zwiedzając malownicze skałki w okolicach Ciężkowic.

Tekst: Ewa Macek

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET