ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     MYSŁOWICE : Weekend w Bańskiej Niżnej    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : Weekend w Bańskiej Niżnej

W dniach 1-3 kwietnia 2016 r. członkowie koła nr 27 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach przebywali na wycieczce turystyczno-integracyjnej w Bańskiej Niżnej. Bazę wypadową stanowiło sprawdzone wielokrotnie wcześniej gospodarstwo agroturystyczne "GAZDA". Wśród wielu atrakcji był spacer po Zakopanym, kąpiel i masaże w pobliskich Szaflarach czy też odpust w miejscowej parafii pw. "Miłosierdzia Bożego".

Gospodarze jak zawsze stanęli na wysokości zadania i przez cały czas raczyli nas smacznym jedzeniem. Kiełbaski z grilla oraz pieczony udziec wieprzowy to tylko niektóre spośród wielu potraw znajdujących się w menu gaździny Zofii.

Na dobre nastroje uczestników wycieczki oprócz warunków socjalnych wpływała piękna, słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam podczas całego pobytu, jak również wspólne, wieczorne biesiadowanie przy muzyce.

Opuszczając Bańską Niżną wszyscy byli przekonani, że nie był to ostatni pobyt u "GAZDY" zwłaszcza, że wielu spośród uczestników wycieczki odpoczywa tam kilkakrotnie w ciągu roku.

 

Zbigniew Ziomka

 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET