Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Relacja z zebrania sprawozdawczego Koła Nr 14 SEIRP Czechowicach -Dziedzicach     /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Relacja z zebrania sprawozdawczego Koła Nr 14 SEIRP Czechowicach -Dziedzicach

 Relacja z zebrania sprawozdawczego

 Koła Nr 14 SEIRP   Czechowicach -Dziedzicach

                          w dniu 18 marca 2023 r.      

-----------------------------------------------------------

                     W dniu 18 marca 2023 r. w Czechowicach Dziedzicach odbyło się walne zebranie Koła nr 14 , połączone z obchodami Dnia Kobiet. Witając zebranych członków oraz zaproszonych gości  Prezes Edward LESIEWICZ przekazał pozdrowienia i życzenia od wiceprezeski  ZOW i zarazem koordynatorki naszego Koła z ramienia Prezydium ZOW -  Ewy MACEK – która z uwagi na niedyspozycję zdrowotną nie mogła wziąć udziału w zebraniu.

          W części oficjalnej  Prezes  przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie od marca 2022 do marca 2023  br. a Skarbnik  Koła Mariusz TOBOŁA odpowiednio sprawozdanie finansowe.

          W swoim wystąpieniu poza informacjami o działaniach Zarządu , Prezes odniósł się do najważniejszych wydarzeń w życiu Stowarzyszenia z tego okresu m.in. wyników VIII Wojewódzkiego Zebrania Delegatów w Katowicach i powołania nowych władz ZOW a także wyboru 7 delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów planowany na maj 2023 roku.

          W toku dyskusji nad sprawozdaniami Skarbnik Koła  Mariusza TOBOŁA  przypomniał o zmianach w wysokości składek członkowskich a także treść  Planu Pracy i Preliminarza Budżetowego na rok 2023 , uchwalonych przez zebranie ogólne Koła w grudniu 2022 roku.  W swoim wystąpieniu zawarł także szczegółowe informacje   na temat warunków organizacyjnych  dwóch kolejnych planowanych  imprez plenerowych Koła czyli majowego spotkania grillowego  u Francuza  w dniu 13 maja  oraz dwudniowej wycieczki  do Ustronia w dniach 17 – 18 czerwca.

          Po zamknięci dyskusji nad sprawozdaniami , na wiosek Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Jerzego WIERZEJSKIEGO, zebranie jednogłośnie  przegłosowało  uchwalę o przyjęciu obu sprawozdań za okres sprawozdawczy.

Na zakończenie części oficjalnej , tradycyjnie okolicznościowymi dyplomami uhonorowanych zostało  troje  jubilatów : Leszek ZIĘBA  w związku z ukończeniem 80  lat życia oraz Anna BIEGUN i Tadeusz RAMS, którzy ukończyli 70 lat życia. Składając życzenia jubilatom prezes przypomniał , że wszystkie ważne momenty z życia  Koła są dokumentowane w naszej Kronice,  wyłożonej każdorazowo  do wglądu w ciągu  wszystkich  naszych spotkań.. 

       Prezes zaapelował  także o deklarowanie w swoich rozliczeniach podatkowych odpisów  1,5%  ma rzecz Stowarzyszenia  podając numer KRS 0000043188.

  Część integracyjna spotkania rozpoczęła się od   złożenia życzeń  obecnym Paniom  z okazji minionego niedawno Dnia Kobiet.  W imieniu  całej męskiej części Koła  prezes zadeklarował uznanie i szacunek dla  naszych  Żon i Koleżanek.   zaakcentowane wręczeniem  słodkich  upominków.    Podczas uroczystej kolacji  z muzyką w tle , zapanowała swobodna, i miła atmosfera. Była to  okazja do wielu rozmów na temat  minionego roku ale także planów na rok bieżący.  

 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET