Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kraju...    /     KONFERENCJA PARLAMENTU SENIORÓW W KATOWICACH    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

KONFERENCJA PARLAMENTU SENIORÓW W KATOWICACH

KONFERENCJA REGIONALNA ŚLĄSKIEJ DELEGATURY OBYWATELSKIEGO PARLAMENTU SENIORÓW W KATOWICACH

 

 

26 maja 2022 roku na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja poświęcona ocenie dokonań Obywatelskiego Parlamentu Seniorów na poziomie ogólnopolskim i regionalnym oraz sformułowaniu planów na przyszłość.

Obecna na konferencji przewodnicząca Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, pani Krystyna Lewkowicz przedstawiła informację i dokonała prezentacji nt. Centrum Dialogu i Integracji Społecznej Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Wskazała na szanse

i zagrożenia.

Podczas dyskusji znaczną część czasu poświęcono przygotowaniom do zakończenia obecnej , trzeciej kadencji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów oraz rozpoczęcia kolejnej kadencji, co zapewne nastąpi na początku października 2022 r., najprawdopodobniej w sali posiedzeń Sejmu RP.

Podczas konferencji środowisko seniorów z Mysłowic jako delegaci do Obywatelskiego Parlamentu Seniorów reprezentowali: Mieczysław Skowron, przedstawiciel środowiska seniorów policyjnych woj. śląskiego i Jan Dziedzic, wiceprzewodniczący Śląskiej Rady ds. Seniorów, oraz gościnnie Danuta Chycka i Andrzej Makowski z Mysłowickiej Rady Seniorów.

Na zakończenie konferencji po wspólnym obiedzie jej uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu duetu śpiewaczego „Romantica”.

Reasumując, seniorzy spędzili czas tego dnia pożytecznie i zarazem przyjemnie.

 

Tekst i zdjęcia : Mieczysław Skowron

 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET