Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Mysłowice: Pożegnanie    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Mysłowice: Pożegnanie

Ostatnie pożegnanie Kolegi Ś. P. Aleksandra Tarki

 

 

22 października 2021 roku w Mysłowicach pożegnaliśmy Kolegę Ś. P. Aleksandra Tarkę, który odszedł od nas na tzw. „wieczną służbę”. Olek, bo tak się do Niego zwracaliśmy , żył pełnią życia, miał swoje pasje i zamiłowania. Nie tak dawno wraz z małżonką obchodził jubileusz 50.lecia związku małżeńskiego, a kilka miesięcy temu jubileusz 80.lecia. Od samego początku powołania do życia Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach był jego członkiem założycielem. Przez blisko 14 lat był sekretarzem w Zarządzie Koła, zawsze pracowity, rzetelny, odpowiedzialny. Jako pamiątka po Olku pozostanie kronika Koła, którą prowadził od momentu jego powstania. Za sumienną pracę na rzecz Stowarzyszenia był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, w tym odznaką Zarządu Głównego Stowarzyszenia „Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP”. Zawsze w przeddzień Wszystkich Świętych organizował odwiedziny grobów Ś. P. Koleżanek i Kolegów, a ich lokalizację na mysłowickich cmentarzach miał w przysłowiowym „jednym palcu”. Znienacka przyszła choroba, z którą zmagał się wraz rodziną. Do ostatnich dni swego życia wierzył, że pokona zdradliwą chorobę. Niestety stało się inaczej. Pozostawił żonę Zdzisławę, dwie córki, wnuka, grono przyjaciół, kolegów i znajomych.

W ostatniej drodze Zmarłemu towarzyszył sztandar Zarządu Oddziału Wojewódzkiego SEiRP w Katowicach, którego asystę stanowili koledzy z Koła.

W tym miejscu warto przytoczyć słowa naszej laureatki nagrody Nobla:

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”.

 

Olku!

Ta ziemia była Ci matką i żywicielką. Teraz będzie miejscem Twojego ostatniego spoczynku.

A kwatera, grób przypomnieniem, że kiedyś byłeś i żyłeś wśród nas.

Nie zapomnimy o Tobie!

Odpoczywaj w pokoju!

Cześć Twojej Pamięci!

 

Tekst i zdjęcia: Mieczysław Skowron

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET