Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2017    /     KATOWICE: Plener Plastyczny w Zakopanem    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

KATOWICE: Plener Plastyczny w Zakopanem

             W dniach od 02.09. do 10.09.2017 r. odbył się Plener Plastyczny pod Honorowym Patronatem Burmistrza Urządu Miasta Zakopane pt. „Marzenie pod Nosalem”w Zakopanem.Organizatorami wym.Pleneru byli:Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Silesia Tak Art w Tychach z Prezesem Zarządu- Małgorzatą Szala i Zarząd Koła Miejskiego nr 12 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach, którego Prezesem Zarządu jest -Ryszard Purzyński.Komisarzem Organiza- cyjnym Pleneru była- Ewa Macek.W Plenerze uczestniczyło 40 osób, w tym: 17 twórców/13 malarzy,1 pirograf,1 rzeżbiarz,1 poeta,1 fotografik/wraz z osobami towarzyszącymi,a także członkowie wym.Koła.Zakwaterowanie i wyżywienie było w Kompleksie Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym „Marzenie” w Zakopanem.

Zgodnie z programem odbyły się: Wystawa prac Twórców w dniu-04.09.br. oraz Wernisaż Poplenerowy w dniu-09.09.br.w Zakopiańskim Centrum Edukacji w Zakopanem,ul.Kaspru-sie 35a.

Twórcy wraz z Panią Prezes-Małgorzatą Szala z rąk Przedstawicielki Burmistrza Urzędu Miasta Zakopane otrzymali dyplomy za wykonane prace na wym.Plenerze. Twórcy weny twórczej poszukiwali w przepięknych pejzażach końca lata w Zakopanem i jego okolicach.Komisarzowi Pleneru-Ewie Macek został wręczony List Pochwalny od Z-cy Burmistrza Urzędu Miasta Zakopane za zorganizowanie w sposób profesjonalny,na wysokim poziomie i bardzo dobrą wspołpracę z Wydziałem Kultury wym.Urzędu.Organizatorzy Pleneru podarowali 3 prace-obrazy dla: Burmistrza Urządu Miasta Zakopane, dla Dyrekcji ZCE- Domu Kultury i Dyrekcji Liceum Plastycznego.

Odbył się również uroczysty wieczór poezji przy świecach poetów: Tadeusza Krzysztofa Knyziaka z Warszawy oraz Elżbiety Buganik z Gromadki.

Miłym akcentem była wycieczka autokarowa na Słowację:Łomnica/ wjazd kolejką linową do Łomnickiego Stawu pod szczyt/,Smokowiec i spacer wokół jeziora w Szczyrbskim Plesie utrwalony wspólnym zdjęciem.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie pracowni :rzeżby, malarskich,rzeżby,grafiki i meblarstwa w Liceum Plastycznym w Zakopanem, którego przewodnikiem był Dyrektor - Stanisław Cukier/rzeżbiarz/.

W wolnych chwilach uczestnicy Pleneru relaksowali się na basenach termalnych w: Szaflarach oraz w Chochołowie,a także spacerowali szlakami turystycznymi po górach,podziwiając przepiękne widoki Tatr i tradycyjne Krupówki.

Na zakończenie Pleneru odbyło się również spotkanie integracyjne przy uroczystej kolacji z muzyką do póżnych godzin nocnych w KWR „Marzenie”w Zakopanem, którego właściciele-P.P. Marzena i Władysław Ustupscy Każmik uraczyli nas swoimi specjałami. Twórcy, w dowód zadowolenia z pobytu w wym.kompleksie „Marzenie”/profesjonalnej obsłudze/ podarowali na pamiątkę Właścicielom jedną ze swoich prac.

Plener zakończył się 10.09.br. w bardzo miłej i wesołej atmosferze i wszyscy byli zadowoleni.Ach było żal wyjeżdżać!!!

Wszyscy wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnym Plenerze w następnym roku.

Opis przebiegu Pleneru i sylwetki Twórców na stronie internetowej:www.zakopane.eu.

Zapraszamy do artykułu w Głosie Podhalańskim z dn.02.10.br.

Opis Pleneru/poezja/ na stronie internetowej.

Zdjecia zamieszczone w Galerii.

Opracowała: Komisarz Organizacyjny Pleneru

Ewa Macek

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET