ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     TYCHY : Kolejne spotkanie z kulturą...    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

TYCHY : Kolejne spotkanie z kulturą...

W dniu 27 maja 2016 r. czternastu tyskich emerytów policyjnych z Koła nr 3 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych wraz z małżonkami, uczestniczyło w spektaklu teatralnym „Cholonek” na deskach teatru „KOREZ” w Katowicach.

Sztuka grana przez aktorów w gwarze śląskiej cieszy się znakomitym powodzeniem od 2004 roku, uzyskując znakomite recenzje i nagrody.

Śląska saga, której akcja rozgrywa się pomiędzy 1930 a 1950 rokiem, przedstawia opis Śląska i losy Ślązaków,ich mentalność,poczucie humoru i zarazem rys tragizmu tuż przed i po wojnie. Przedstawiona została w sposób sugestywny i ekspresyjny,dzięki znakomitej grze aktorów(znakomita jest scenka ze świniobiciem,która u niektórych uczestników tego spektaklu spowodowała tzw.”ślinkę” do jedzenia i picia.

Po ponad dwóch godzinach trwania spektaklu długotrwałe brawa publiczności potwierdziły,że warto było ten piątkowy wieczór poświęcić na udział w tym przedstawieniu.

 

 

Opracował:

Tadeusz Szkarłat


Projekt i wykonanie: InforpolNET