ZARZĄD WOJEWÓDZKI
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     ARCHIWUM    /     Rok 2016    /     MYSŁOWICE : O bezpieczeństwie w Mysłowicach… .    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

MYSŁOWICE : O bezpieczeństwie w Mysłowicach… .

29 listopada 2016 r. w Mysłowicach, w ramach projektu Miasta Idei odbyła się debata o bezpieczeństwie poprzedzona warsztatami, będącymi swoistą analizą stanu bezpieczeństwa w mieście. Z mieszkańcami i ekspertami rozmawiano o możliwościach wzmocnienia tego obszaru życia społecznego, który mając duży wpływ na poczucie bezpieczeństwa, poprawia jakość życia na każdym jego etapie.

Spotkanie rozpoczęło się od dwugodzinnych warsztatów, których celem było wskazanie przez mieszkańców najbardziej niebezpiecznych zachowań oraz miejsc w mieście, wraz z propozycjami rozwiązań problemu.

Tuż po warsztatach rozpoczęła się debata z udziałem ekspertów. Wzięli w niej udział między innymi: Edward Lasok - prezydent Mysłowic, gen. Roman Polko - były dowódca jednostki specjalnej GROM, prof. Marek Walencik z Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. Krzysztof Czekaj - socjolog z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Józef Kogut - prezes Śląskiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Z wypowiedzi ekspertów oraz głosów w dyskusji wynikało, że najlepszym rozwiązaniem dla poprawy stanu bezpieczeństwa w Mysłowicach oraz poczucia bezpieczeństwa jego mieszkańców będzie inteligentny monitoring, który miasto planuje wdrożyć w przyszłym roku. Zwracano także uwagę na potrzebę stworzenia mapy zagrożeń oraz właściwą i trafną diagnozę problemu. Wskazywano na znaczącą rolę Policji i jej wpływ na poprawę bezpieczeństwa jak też na edukację już od najmłodszych lat życia.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach i zarazem Mysłowicką Radę Seniorów reprezentował Mieczysław Skowron.

Zbigniew Ziomka na podstawie relacji M. Skowrona

Zdjęcia M. Skowron

 

 
 
 

Projekt i wykonanie: InforpolNET