Zarząd Oddziału Wojewódzkiego
Stowarzyszenia Emerytów
i Rencistów Policyjnych w Katowicach
Jesteś tutaj Aktualności    /     Z kół terenowych...    /     Koło Nr 27 w Mysłowicach Święta Niepodległości 11.11.2023 roku    /     Tekst: Powiększ / Zmniejsz Drukuj stronę
Adres: ul. Lompy 19, 40-038 Katowice

Koło Nr 27 w Mysłowicach Święta Niepodległości 11.11.2023 roku

Obchody Święta Niepodległości 11.11.2023 roku

W Mysłowicach święto rozpoczęło się o godzinie 10.15 na złożeniu kwiatów i oddaniu hołdu tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości i utworzenia demokracji w naszej ojczyźnie. Na ulicy Bytomskiej kwiaty zostały złożone przy: Tablicy upamiętniającej Franciszka Magdziorza i Franciszka Gracę - górników poległych w czasie I powstania śląskiego, Tablicy na 100-lecie I powstania śląskiego, Tablicy ku czci powstańców śląskich. 60 rocznica wybuchu I powstania śląskiego, Tablicy pamiątkowej „Tobie Polsko”.

O godzinie 11.00 odbyła się msza święta „Za Ojczyznę” w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach. Następnie na Promenadzie nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i zapalono znicze.

Udział w obchodach wzięła delegacja z Koła Nr 27 SEiRP w Mysłowicach w składzie : Kol. Anna Wieczorek, Kol. Andrzej Makowski oraz Kol. Jan Matlachowski, która złożyła kwiaty w imieniu Stowarzyszenia Emerytów i rencistów Policyjnych.

Tekst: Info Mysłowice, Sylwia Romaniuk

Zdjęcia : Anna Wieczorek

 

Projekt i wykonanie: InforpolNET